пятница, 13 марта 2015 г.

Якими видами представлена двовимірна графіка?

Двовимірна (2D - від англ. Two dimensions - «два виміри») комп'ютерна графіка класифікується за типом представлення графічної інформації, і наступними з нього алгоритмами обробки зображень. Зазвичай комп'ютерну графіку поділяють на векторну і растрову, хоча обособляют ще й фрактальний тип представлення зображень.


 Растрове зображення складається з точок - пікселів відповідних кольорів та нагадує аркуш паперу в клітинку, на якому кожна клітинка зафарбована певним кольором.
 Векторні малюнки будуються за допомогою математичного опису простих об"єктів - ліній, кіл, з яких створюються складні. Такі прості об"єкти називають графічними примітивами.    

У векторній графіці основним елементом зображення є лінія. В растровій графіці також існують лінії, але там вони розглядаються як комбінації точок. Відповідно, чим довша растрова лінія, тим більше пам'яті вона потребує. У векторній графіці обсяг пам'яті, для зберігання лінії, не залежить від розміру лінії, оскільки лінія представляється у вигляді формули, а точніше, у вигляді кількох параметрів. Що б ми не робили з цією лінією, міняються тільки її параметри, які зберігаються в чарунках пам'яті. Кількість чарунків залишається незмінною для будь-якої лінії.
Приклад зображення растрової графіки.
Монохромне растрове зображення.

Векторна графіка, може бути така ж реалістична, як і растрова. У доказ тому, погляньте, які візуальні шедеври можна складати з відрізків.





Якщо в растровій графіці (  растрова графіка  ) базовим елементом зображення є крапка, то у векторній графіці - лінія. Лінія описується математично як єдиний об’єкт, і тому об’єм даних для відображення об’єкту засобами векторної графіки істотно менший, ніж в растровій графіці.


Векторна графіка описує зображення з використанням прямих і зігнутих ліній, званих векторами, а також параметрів, що описують кольори і розташування.

Комментариев нет:

Отправить комментарий